Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Wszędzie dobrze, ale w DOMu najlepiej

Dom, hipoteczny Oddział Getin Banku udzielił przez trzy kwartały 2006 roku kredytów hipotecznych o wartości 1 610 710 tys. zł.

Stanowi to blisko 100% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2005 roku, w którym udzielono kredytów o wartości 841 849 tys. zł.

Większość tegorocznej sprzedaży stanowią kredyty na cele mieszkaniowe oraz refinansowanie kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w innych bankach, co jest odbiciem ogólnej sytuacji, panującej na rynku hipotecznym.

Kluczem do sukcesu banku Dom jest różnorodność oferty, trafiającej zarówno do standardowych klientów, jak i tzw. „nonconforming clients”, czyli osób napotykających na bariery formalne w tradycyjnych bankach. Elementy oferty kredytowej tj. honorowanie wszelkich regularnych źródeł dochodów, także zagranicznych, kredytowanie 100% inwestycji bez względu na jej cel, duża elastyczność w zakresie zabezpieczenia kredytu oraz specjalne programy kredytowe dla wybranych grup klientów, pozwoliły bankowi zagospodarować atrakcyjne nisze rynkowe.

Do powodzenia projektu, jakim jest Dom, przyczyniło się także zróżnicowanie i ciągłe rozbudowywanie kanałów dystrybucji. Własna sieć sprzedaży 25 Biur Kredytów Hipotecznych na terenie całego kraju w przyszłym roku wzbogaci się o 9 kolejnych placówek. Istotna dla wyników sprzedaży jest również stała współpraca banku z wybranymi pośrednikami, także internetowymi. Chętnie angażujący się w nowatorskie projekty Dom, jako drugi bank rozpoczął współpracę z portalem aukcjekredytowe.pl, przystępując tym samym do systemu internetowych aukcji kredytowych.

Ważnym narzędziem sprzedaży on-line jest również strona internetowa banku. Z uwagi na rosnące zainteresowanie ofertą banku wśród obcokrajowców, Dom uruchomił w listopadzie angielską wersję strony www, w której – obok prezentacji samej oferty – nacisk położono na kwestie praktyczne, mogące sprawiać obcokrajowcom najwięcej trudności. Dotyczą one zarówno obsługi samego kredytu, jak i ogólnej wiedzy na temat prawnych aspektów ubiegania się o kredyt w Polsce oraz kosztów pozabankowych, które się z tym procesem wiążą.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts
DomBank
Inteligo