Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Sukces DomBanku na targach mieszkaniowych w Londynie

Zakończone 6 kwietnia dwudniowe targi i wystawa „Nowy dom, nowe mieszkanie” zorganizowane przez MURATOR EXPO w londyńskim Olympia Conference Centre, ukazały sukces, jaki DomBank odniósł w Wielkiej Brytanii. Bez placówki w Londynie, za to z elastyczną ofertą.

DomBank, który był głównym sponsorem targów, od momentu powstania w 2004 roku udziela kredytów hipotecznych Polakom pracującym za granicą na standardowych zasadach.
Za sprawą szeroko komunikowanych atutów oferty dla tej grupy kredytobiorców, stoisko DomBanku na londyńskich targach nieustannie oblegane było przez chętnych do rozmowy z Doradcami przyszłych posiadaczy nieruchomości w Polsce.

W sumie według wstępnych obliczeń stoisko DomBanku przez dwa dni odwiedziło około 500 osób. W większości były to osoby zainteresowane zakupem nieruchomości na własny użytek, ale z zamiarem wynajmowania jej z zyskiem do czasu powrotu właścicieli do Polski, który nastąpi prawdopodobnie dopiero za kilka lat. Ponadto emigranci głównie zainteresowani byli kredytami na 100% wartości nieruchomości, a więc sfinansowaniem zakupu lub budowy w całości środkami z kredytu, którą to możliwość daje im DomBank. Chętnie skorzystają także z możliwości spłacania kredytu przez maksymalny w DomBanku okres, jakim jest 30 lat.

- Największym hitem targów były kredyty dla samozatrudnionych, których jest tu bardzo wielu, a których źródła dochodów nie uznają inne banki – mówi Anna Szepke z DomBanku. – Informacja, że udzielamy takich kredytów była przyjmowana przez naszych rozmówców z dużą radością, ale też ze zdziwieniem, które prawdopodobnie wynikało z tego, że na bazie rozmów z innymi bankami zakładali odmowną odpowiedź także z naszej strony – podsumowuje.

Odwiedzający stoisko DomBanku bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat elastyczności banku zarówno w kwestii źródła dochodów, jak i procedury kredytowej. Głównie docenili fakt, że DomBank nie wymaga tłumaczenia dokumentów z angielskiego, a także, że posiada gotowy formularz zatrudnienia przetłumaczony na angielski.

Uczestnicy targów mogli wysłuchali także prelekcji DomBanku pt. „Polak w UK oszczędza na dom w kraju”, prezentującej wyniki badań przeprowadzonych przez DomBank wśród Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii.

Około 20% bieżącej sprzedaży DomBanku to kredyty dla Polaków zarabiających za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Obecnie w tych dwóch krajach trwa kampania reklamowa DomBanku oparta o prasę polonijną oraz zasięgowe portale internetowe tj. onet.pl, wp.pl, interia.pl czy gazeta.pl.

Oferta kredytów hipotecznych DomBanku dla Polaków pracujących za granicą:

- do 110% wartości nieruchomości bez względu na źródło i czas uzyskiwania dochodu za granicą, a także na cel kredytowania (mieszkaniowy, konsolidacja, dowolny)
– akceptowane wszelkie dochody, także z samozatrudnienia
– wystarczy 3-miesięczny staż pracy
– bez tłumaczenia dokumentów
– formularz zatrudnienia w języku angielskim
– możliwość bezkosztowego ustanowienia pełnomocnika w Polsce
– wiele form kontaktu z bankiem (Skype, darmowe infolinie, formularz na www)
– standardowa i szybka procedura.

Źródło: www.dombank.pl – informacja prasowa, 11.04.2008

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts
DomBank
Inteligo